EN

KOTON

YÖNETİM KURULU MESAJI

Değerli Paydaşlarımız,

2020 yılı, Covid-19 pandemisinin tüm dünyada yarattığı toplumsal ve ekonomik etkiler ile önceki yıllardan çok farklı bir yıl oldu. Salgının ortaya çıkması ve tüm dünyaya yayılması ile beklentiler, dünya gündemi ve sosyal hayat baştan aşağı değişime uğradı. Pandemi nedeniyle dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de önemli toplumsal ve ekonomik önlemler alındı. Sosyal yaşamın yanı sıra, bazı sektörlerdeki faaliyetlerin kısıtlanmasının ciddi ekonomik etkileri oldu. Normalleşme süreci ile ilgili belirsizlik devam etse de, alınan önlemlerle 2021’de sosyal ve ekonomik hareketliliğin artmasını bekliyoruz. Aşı çalışmaları ile ilgili gelişmeleri hep birlikte heyecan ve ümitle takip ediyoruz. Covid-19 salgınının ikinci dalgası atlatıldığı takdirde; ekonomimizin 2021’de yeniden büyümeye başlayacağı tahmin ediliyor.

2021 yılının nasıl bir yıl olacağını hem pandeminin ilerleyiş şekli hem de bizlerin bu süreçte atacağı adımların öngörülülük derecesi belirleyecek. Pandemi ile birlikte gelen ekonomik sorunların hem ülkemizde hem de dünya düzeninde, pek çok alanda büyük değişimleri tetikleyeceğini öngörebiliriz. Şirketler yatırım ve üretim stratejilerini, iş yapış şekillerini baştan aşağıya gözden geçirecek. Sadece tüketicide değil, tüm değer zincirinde kalıcı davranış değişikliklerine hazırlıklı olmalıyız. Yeni tüketim trendleri oluşacak ve yeni ihtiyaç alanları, bunlara yönelik ürünler ve yine bunlarla ilgili iletişim ve satış kanalları ortaya çıkacaktır. Her türlü gelişmeyi takip etmemiz ve kendimizi buna göre şekillendirmemiz gereken bir dönemin içindeyiz. İhtiyaçları doğru tespit etmemiz ve oluşabilecek farklı durumlara karşı hazırlıklı ve esnek olmamız gerekiyor. Önlemlere uyum ve aşılama süreçlerinde güvenli bir ilerleyişin sağlanması ile her anlamda pozitif yönde gelişmeler sağlanabilir. Toplumun tüm paydaşları olarak ortak akılla ve bilinçli olarak hareket etmemiz gerekiyor.

Önümüzde uzanan süreçte biz de yine tüm gerekli önlemlerimizi alırken bir taraftan da hep birlikte ortak geleceğimize odaklanacağız. Parçası olmamız gereken büyük bir dönüşüm ve takip etmemiz gereken pek çok gelişme var. Her yeniliği takip etmeli ve kendimizi durmaksızın geliştirmeliyiz. Markalarımıza, tüketicilerimize, paydaşlarımıza, dijitalleşmeye, sürdürülebilirliğimize ve finansal disiplinimize odaklanacağız. Sağduyulu ve temkinli bir iyimserlikle, umutlu ve istikrarlı bir şekilde tüm paydaşlarımıza hizmet vermeye, üretmeye devam edeceğiz.

Birlikte nice başarılara imza atacağımıza inandığım siz değerli müşterilerimize, tedarikçilerimize, iş ortaklarımıza, yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla 

KOTON MENSUCAT

Rakamlarla Koton

2010 YILINDA KURULDU
50000+ TESLİM EDİLEN PROJELER
500+ ÇALIŞAN PERSONEL